Image
Image
Image

ÇORUM YUMURTA - ŞİRKET PROFİLİ

Şirketimiz, üreticiler yönünden en büyük sorun olan pazarlama sorununu çözümleyebilmek için 14 üretici tarafından 1986 yılında kurulmuştur. Devlet Teşvikleri ve Yumurtanın şirketimiz tarafından pazarlanması , ilimizde sektörün büyük hızla gelişmesine neden olmuştur.

1999 yılında sektörel dış ticaret şirketi statüsünü elde eden şirketimiz, ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip Türkiye'nin önde gelen yumurta ihracatçıları arasındadır. Ayrıca Türkiye'deki sadece yumurta üreten en büyük entegrasyondur.

Şirketimiz, üretim sürecine dahil olmadığı yumurtaları kesinlikle almaz ve satışını yapmaz. Ürünlerimizin tümü ortaklarımızın ürettiği yumurtalardır ve toplama yumurtayı kesinlikle almamaktadır. Markamız altında bulunan tüm yumurtalar %100 ÇORUM YUMURTA A.Ş. garantisi altındadır.

Civcivlerin çiftliklere gelişinden, üretimden kesilene kadar tüm gerekli testleri, aşıları, yemleri ve dezenfeksiyonları veteriner kontrolünde çağdaş laboratuvarlarda yapılır. Veteriner hekimlerin kontrollerinden sonra modern depolarda tasniflenir ve ambalajlanarak pazarlama ve dağıtıma hazır hale gelir. Üretim düzeyi yıllık 450 milyon adet yumurta olup Türkiye üretiminin yaklaşık %4'ü Çorumda gerçekleşmektedir.

Çorum Yumurta A.Ş. ISO 22000 Gıda Güvenliği sistemini kullanmakta olup tüketiciye uygun fiyatlı, sağlıklı ve kaliteli ürünlerin satışını yapmak amacını taşır. Özellikle büyük market zincirleri Çorum Yumurta ve Şirin Yumurta markalı ürünlerimizi tercih etmeye başlamıştır. Firmamız Türkiye'de yapılan yumurta ihracatının %25 'ini gerçekleştirmektedir.

Yazdır